Akademia mądrego dziecka. Już to potrafię!

ćwiczenia zegar tabliczka mnożenia flagi

Hania jest już uczennicą. W domu ćwiczymy i uwalamy poznany w szkole materiał. Nauka w domowym zaciszu to przede wszystkim kreatywna zabawa oraz ciekawe zeszyty ćwiczeń. Staram się, żeby nauka sprawiała Hani przyjemność. Dziś chciałabym Wam polecić zeszyty ćwiczeń z serii Akademia mądrego dziecka wydawnictwa Egmont. Jest to seria, którą dobrze znamy i doceniamy. Na blogu ukazały się recenzje publikacji dla młodszych dzieci TUTAJ  i TUTAJ  

Książki dla małych dzieci bardzo nam się spodobały, więc z chęcią sięgnęłam po propozycje dla dzieci w wieku szkolnym (8- 12 lat). Nie zawiodłam się! Zeszyty z zadaniami spełniają moje oczekiwania. Są rzetelne, zawierają dużo wiadomości oraz pozwalają ćwiczyć zdobytą wiedzę i umiejętności. Hania chętnie korzysta z tych książeczek. Mamy wszystkie dostępne zeszyty  z tej serii.

Która godzina?

Odczytywanie godziny to istotna umiejętność, która często sprawia dzieciom trudność. Dzięki tej książce Hania uczy się odczytywać godzinę z zegara analogowego oraz cyfrowego, a także poznaje takie terminy jak: wpół do, za kwadrans, kwadrans po. Bardzo podoba mi się schemat powtarzający się w tym zeszycie- wiedza teoretyczna, ćwiczenia praktyczne, pytania powtórkowe sprawdzające i utrwalające wiedzę. Hania z łatwością opanowała umiejętność odczytywania godziny. Dodatkowo motywują ją nagrody w formie naklejek, które pokazują postęp w nauce. Pracę z zeszytem uatrakcyjniają naklejki, a jest ich ponad 50. Warto również zwrócić uwagę na duży plakat, który można zawieść w pokoju dziecka. Nauka odczytywania godziny może być łatwa i przyjemna!

Książkę znajdziesz TUTAJ

Tabliczka mnożenia

Znajomość tabliczki mnożenia jest bardzo ważna. Okazuję się, że wcale nie trzeba uczyć się jej na pamięć poprzez ciągłe powtarzanie. Zeszyt z naklejkami "Tabliczka mnożenia" to wspaniała pomoc. Dzięki tej książce dziecko nauczy się tabliczki mnożenia, a następnie przećwiczy ją i utrwali.  Wielkim plusem są naklejki oraz plakat. Tutaj również znajdziemy naklejki motywujące- puchary. Książka jest ładna i przejrzysta. Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być nudna. Z tym zeszytem staję się ona zabawą.

Książkę znajdziesz TUTAJ

pomoce tabliczka mnożenia


Flagi świata

Moje dzieci są zachwycone atlasem z te serii. Dzięki tej książce dzieci mogą poznać świat oraz flagi. Podróże "palcem po mapie" oraz odszukiwanie odpowiednich naklejek to wspaniała zabawa, która uczy i rozwija. "Flagi świata"to atlas zawierający kompletny zestaw map oraz 197 naklejek przedstawiających flagi. Dziecko może dowiedzieć się wiele ciekawostek o flagach, poznać dane statystyczne na temat krajów, zobaczyć fotografie najważniejszych miejsc i wydarzeń. 

Książkę znajdziesz TUTAJ

flagi świata ćwiczenia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger