Dbamy o zęby - pomysły na zajęcia w przedszkolu


zajęcia przedszkole zęby

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. To była doskonała okazja do utrwalenia nawyków związanych z higieną i profilaktyką jamy ustnej. Motto przewodnie zajęć brzmiało: "Żeby zdrowe ząbki mieć trzeba tylko chcieć!"

Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat pracy dentysty i wpływie niewłaściwego odżywiania na stan uzębienia oraz konieczności codziennego szczotkowania zębów, a także uczyły się poprzez doświadczanie. Zobacz pomysły, które możesz wykorzystać na zajęciach w przedszkolu i w domu!


myjemy zęby

Przygotowałam kartkę z narysowanym uzębieniem i włożyłam ją do koszulki na dokumenty. Następnie narysowałam bakterie (pisakami suchościeralnymi). Zadaniem dzieci było umycie ząbków szczoteczką do zębów. Ta zabawa bardzo spodobała się przedszkolakom.jak korzystać z nici dentystycznej?

Z klocków ułożyłam zęby i umieściłam pomiędzy nimi resztki jedzenia z papieru (można tez użyć plasteliny). Zadaniem dzieci było usunięcie pokarmu za pomocą sznurka. W ten sposób dzieci dowiedziały się do czego służy nić dentystyczna i jak z niej korzystać.

 praca plastyczna - zęby

Zadaniem dzieci było pomalowanie farbami konturu ust i wyklejenie zębów z plasteliny. Można też przygotować kontur ust na czerwonej kartce i poprosić dzieci o wycięcie. Takie białe i zdrowe ząbki to idealne podsumowanie zajęci oraz wspaniałe ćwiczenie dla małych rączek. 

Inspiracje do zajęć z okazji Dnia Dentysty znalazłam w aktualnym numerze czasopisma Inspiracje Nauczanki. Znajduję się w nim jeszcze kilka innych ciekawych propozycji oraz plakat pokazujący jak prawidłowo myć zęby.
...................................................................................................................................................................

Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger