Kubuś i Przyjaciele. Opowieści o życzliwości


Kubuś Puchatek to miś o małym rozumku,ale ogromnym sercu. Jak wiadomo uwielbia miód, a sam jest ulubieńcem dzieci i dorosłych. Potrafi rozbawić, rozczulić, utulić do snu i wiele nauczyć. Dziś chcę Wam pokazać dwie nowości wydawnicze z przygodami Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Tym razem miś  udzieli nam lekcji życzliwości. 

"Kubuś i Kaczątko" KLIK oraz "Kubusiowa lekcja życzliwości" KLIK to nowości wydawnictwa Egmont. Czytanie tych opowieści to sama przyjemność. Mądre, zabawne historie, które podobają się dzieciom. Hania i Oliwier często sięgają po te książeczki. Piękne ilustracje i ciekawe przygody sprawiają, że możemy się przenieść do Stuwiekowego Lasu i razem z bohaterami książek przeżyć ciekawe przygody. Historie uczą empatii, życzliwości oraz pokazują, że warto okazywać innym pomoc. Dobrze jest mieć przyjaciół i być miłym dla innych! Dobro wraca , a miłość się mnoży, jeśli się ją dzieli :) Świat wokół nas jest o wiele lepszy, jeśli okazuję się życzliwość. Na kartach tych pięknie wydanych książek, Kubuś Puchatek dzieli się ponadczasowymi mądrościami. 
My jesteśmy zauroczeni książkami z serii Opowieści o życzliwości. 


"Kubuś i kaczątko"

Kubuś i Prosiaczek znajdują kaczątko, które szuka mamy. Razem z przyjaciółmi postanawiają się mu pomóc. Otaczają Malucha troską i opieką. Czy uda im się odnaleźć mamę kaczkę?
"Kubusiowa lekcja życzliwości"

Kubuś wymyśla fantastyczną grę w życzliwość. Przyjaciele postanawiają, że przez pięć dni będą robić coś miłego dla innych. W efekcie wszyscy czuli się wspaniale, nawet Kłapouchy przyznał, że jest niema szczęśliwy. Puchatek i jego przyjaciele nauczyli się czegoś bardzo ważnego...Kiedy robisz coś miłego dla kogoś, sprawiasz, że nie tylko on jest uszczęśliwiony...ty także jesteś szczęśliwy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger